Onları hepimiz görmüşüzdür,  kendilerin sonsuz kadar emin, hiç şüphe etmeyen ve her zaman haklı çalışanlar. Bu kişilik tipi iş yerindeki uyumu bozup, baskın kişilikleri yüzünden işlere köstek olur, üretkenliğe sekte vururlar. Hatta kimi zaman güçlü inançları yüzünden zorba olarak da sınıflandırılırlar. Yani kişinin “emin” olması şirketiniz için her zaman pozitif anlama gelmeyebilir.

Harrison Assessments bu kişilik tiplerini tanımlamanıza ve pozitif anlamda geliştirmenize yardımcı olur.

Eğer kişinin bireysel “Eminlik” skoru Harrison Assessment değerlendirmesine göre yüksekse, (8-10) bu kişinin iradesinin güçlü olduğunu, aynı inançlara sahip kişilerle anlaştığını ancak farklı inançlara sahip kişilerle anlaşma konusunda zorluk yaşadığı anlamına gelir.

Her zaman haklı olan biri farklı inanç ve kişiliklerle karşılaştığında çatışma yaşayabilir. Emin olmak için aşırı ihtiyaç duyulması insanların arasına bariyer koyabilir. Bu durum ise duygusal zekâ eğitimi ihtiyacını işaret eder.

Kişisel gelişime yönelme, kişide sıcaklık, işbirliği ve esneklik becerilerini geliştirme yönünde bir katalizör görevi görerek, dengenin kurulmasına yardımcı olur.

Her zaman haklı olduğunu ileri süren kişiye önemli bir zaman, enerji ve eğitim yatırımı yapmış olabilirsiniz. Eğer böyle bir kişiyle birlikte çalışmayı seçerseniz Harrison Assessments kariyer gelişiminde değerlendirme hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Böylece kişiye özel bir gelişim planı ortaya çıkarabilir ve çalışanı farklı görüş ve inançlrdaki insanlarla birlikte çalışmaya motive edebilirsiniz.

E&E GroupÖlçme ve Değerlendirme Merkezi doğru Yeteneklerin seçimi, Yönlendirilmesi ve Geliştirilmesi açısından size tarafsız bilgi sağlar. E&E Group Harrison Assessments International Şirketinin Türkiye tek yetkili temsilcisidir. Daha fazla bilgi için https://eandetr.eande.pro/services-2/olcme-ve-degerlendirme/