Şirketler bugün yetenek peşinde koşarken sonsuz bir savaşın içindeler. Doğru hedefleri belirlemek ve onlara erişmek kazanmanın temel şartıdır. Yarının yenilikçi liderlerini arıyoruz ve rekabet son derece çetin.

İşsizlik oranın yüksek olduğu ve adayların yalnızca başvuru yapabilmek için kapınızda kuyruk oluşturduğu günler geride kaldı. İş bulma siteleri ve platformları kalifiye adayların özgeçmişlerini yüklemesi için bekliyor. Şirketler iyi adayları yakalamak için rekabet ediyor.

İşe alım uzmanlarının şirketlerine en iyi çalışanları çekmek için adayların ne istediğini anlaması kaçınılmazdır.

Yetenek avcılığı savaşını kazanmanızı sağlayacak silah geleneksel psikolojik göstergelerden çok işe yönelik Ölçme&Değerlendirme sistemleridir.

Harrison Assessments iş temellidir ve bireysel iş tercihleri, tutku, beklentiler, ilgilere odaklanır, organizasyonel uygulamalar için tasarlanmıştır (klinik değil) ve mülakatlarda hemen fark edilemeyen gizli potansiyeli doğru ve kesin olarak ortaya çıkarabilir. Bu değerli içgörüler mülakatı yürüten kişinin ve mevcut koşullar altında gerekli kaygılara işaret ederek netliğe ulaşmasını sağlayıp, işini daha iyi yapmasına izin verir.

İşe alım uzmanları ancak bireylerin kişisel değerleri ve yaşam temalarını anlayarak söz konusu pozisyonu onlara benimsetebilirler. Çoğu zaman yöneticiler ya da işe alım uzmanları yalnızca işin gerektirdiklerini, beklentileri aktarırken adayın tarafında neyin cazip olduğunu görmezden gelir. Başka bir deyişle, arzu edilen duygusal titreşimi yaratmak için adayın doğru düğmelerine basmaları gerekir.

Bir şirketin paranın alabileceği en iyi adayı çekebilmek için hangi iş yaşam evresi içinde olduğunu anlaması gerekir. Eğer şirketin kaynakları ve hazırlığı yeteneklerin beklentilerini karşılamıyorsa bu nihayetinde yanlış eşleşmeyle sonlanacak bir dizi olaya neden olabilir. Dolayısıyla şartlar ve zamanlama çok hafife alınmamalıdır. Doğru kişiyi, doğru şirkette (takım ya da yönetici) , doğru zamanda, doğru nedenle doğru işe yerleştirmek.

Harrison Assessments’da sizlere yirmi dakikalık basit bir anketle yetenek avcılığı savaşını kazanmanız konusunda yardımcı olabiliriz.